”Program

Yandex Browser – Tarayıcı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Sürüm: 2016
Eklenme: Temmuz 4th, 2016
Dil: Türkçe
Boyut: 500 kb
Üretici: Yandex
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Played:804 times
Yandex browser, Google Chrome gibi Chromium açık kaynak kod projesi kullanılarak yandex tarafından piyasaya sürülmüş ücretsiz bir web tarayıcısıdır.
İndirilen dosyaların güvenli olup olmadığını kontrol etmek için  Kaspersky antivirüs ile denetleyen Yandex browser, internet Explorer gibi eklenti konusunda çok çeşitli bir alt yapıya sahip, Hız açısından ise google Chrome’ a yaklaşan bir internet tarayıcısı olarak değerlendirilebilir.
Yandex Browser’in Türkiye’de taraftar versiyonları da mevcut, bu tarayıcıları kullanan bilgisayar kullanıcılarının yaptıkları aramalardan tuttukları takımlarda para kazanıyor. bu yönüyle spora etkin destek sağlayan yandex kullanıcı kazanmak konusunda en önemli kaynağı bu uygulama olmuştur.
Sade bir tasarıma sahip Yandex browser, kullanıcıyı yormayan basit bir yapıya sahip. Google chrome’da olduğu gibi adres çubuğunu arama kutusu olarak kullanabiliyorsunuz. Arama sırasında çeşitli anahtar kelime tavsiyeleri de otomatik olarak sunuluyor. Yeni bir sekme açmak için + ikonuna tıkladığınızda ise içerisinde sıkça ziyaret ettiğiniz sitelerin bulunduğu bir pencere beliriyor. Bu pencere içerisinde Yandex’ in çeşitli servislerine ait bağlantılar da bulunuyor. Toplam sekiz adet bağlantıyı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
Varsayılan tarayıcı ayarlarına kurulum sırasında dikkat etmediğiniz sürece, tarayıcınız otomatik olarak değişebiliyor. Ayrıca Google Chrome ya da diğer tarayıcılardan ayarları çekebiliyorsunuz.

Yorum Yapabilirsiniz